O firmě

Firma Encián byla založena v roce 1990. V současnosti má 20 zaměstnanců v 6 odděleních: Konzultace, Analýza, Reklama, Distribuce, Programování, Ředitelství.

Odběrateli firmy jsou hlavně malé a střední firmy, má ovšem i několik zákazníků z řad velkých podniků či mikrofirem. Nyní má firma 69 odběratelů.

Firma sídlí ve vlastní budově na Praze 9. Budova má 3 podlaží – v 1. a 2. podlaží jsou kanceláře zaměstnanců, ve 3. podlaží je kancelář ředitele firmy Petra Nováka a paní sekretářky Marie Sladké. Nyní je plánovaná rekonstrukce zasedací místnosti na školící počítačovou místnost.

Petr Novák

Zakladatel firmy Petr Novák vystudoval Vysokou školu ekonomickou, Fakultu informatiky a statistiky. Po ukončení studia pracoval jako programátor a po revoluci v roce 1990 založil firmu Encián, s.r.o. Od jejího založení působí na pozici ředitele firmy. V současnosti koordinuje chod šesti oddělení firmy a je testerem ECDL. Ve volném čase se věnuje pěší turistice a cestování. Jeho oblíbenými horami jsou Tatry, zejména Vysoké Tatry.

Eva Kolínská

Eva Kolínská vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu podnikohospodářskou, vedlejší specializaci Manažerská informatika. Tam se také seznámila se svým manželem. V současnosti jejich syn studuje VŠE také. Po absolvování pracovala několik let v konzultantské firmě Manica. Žije v Kladně, odkud dojíždí do Prahy. Ve volném čase s rodinou hledá kešky v rámci hry geocaching.

Marie Sladká

Marie Sladká studovala Střední ekonomickou školu v Třeboni. Už od mala se věnovala krasobruslení, později synchronizovanému krasobruslení. To byl také důvod jejího přestěhování do Prahy, kam odešla do reprezentačního oddílu. Po ukončení kariéry se stala sekretářkou v perspektivní firmě Encián. Složila testy ECDL. Ve volném čase se věnuje běhání a tancování. Pravidelně navštěvuje taneční kurzy v Centru tance.